Kompozit Tabela

Kompozit Tabela Nedir?

Kompozit tabelalar tabela kategorisi olarak orta sınıf bir yere sahiptir. Genel olarak tercih edilme nedenleri sağlamlıkları ve uzun ömürlü olmalarıdır. Kompozit tabela 0,3mm alüminyum üzeri sertleştirilmiş 4 mm plastik malzeme mukavemetini artırması için konulmuştur. Kompozit tabelalar ışıklı ve ışıksız olarak ikiye ayrılmaktadırlar. Genel kullanım alanları dış mekan olarak çok nadir olarak iç mekan içinde istenilerek kullanılmaktadır.

Kompozit malzeme ile yapılan bir çok tabela bulunmaktadır. Pleksi, paslanmaz olarak zeminli tabela modellerinde kompozit zemin için kullanılan en yaygın malzeme çeşididir.

Kompozit Tabela Yapımı

Her tabelanın kendine göre imalat yapım zorluğu bulunmaktadır. Bunlardan biride kompozit tabela modeli olan tabela modelleridir. Kompozit tabelalar ışıklı ve ışıksız olarak ikiye ayrılarak kendi arasında ise üçe ayrılır. Kompozit oyma arkadan pleksi, kompozit oyma takoz üzeri ve kompozit üzeri folyo kesim (ışıksız) olmak kaydı ile kendi arasında da üçe yrılmaktadır. Genel olarak kompozit tabela yapımı verilen ölçüye göre kompozitin ebatlanarak derzlenmesi ve oyulması ile başlamaktadır. Sonrasında köşeleri kırılarak bükülen tabela kompozit oyma yapılacaksa oyulan yerin arkadan pleksi ile silikon yadımı ile yapıştırılarak sabitlenmesi ve sonrasında aydınlatma olarak led döşenmesi ile bitmektedir.

Kompozit oyma ise yine oyulan tabela gibi alta koyulacak pleksi ışık iletken özelliğine sahip rakı pleksi denilen malzemeden koyularak ışığın yukarı fazla vurması sağlanmaktadır. Koyulan pleksi sonrası üzerine kesilen yin 10mm rakı pleksi koyularak yapıştırılır ve pleksinin üzerine folyo yardımı ile istenilen renklerde tabelanın yanması için folyo sıvaması yapılarak tabela yapılış süreci biterek montaj aşaması kalmıştır.

Kompozit Tabela Fiyatları

Kompozit olarak kullanılan malzeme ve tabela içine kullanılacak malzemeler ve tabelanın ölçüsü fiyat konusunda en belirleyici etkenlerdendir. Kompozit tabela fiyatı çıkarırken alınacak en önemli etken tabelanın yükseklik ve genişlik ölçüsüdür. Ayrıca Kompozit Tabela ikiye kendi arasında da üçe ayrıldığından hangi tabela modelini istenirse buna göre fiyat verilmesi uygundur. Kompozit tabela fiyatı belirlerken tabela modeli, ışıklı ışıksız olması, ve ölçüleridir.

Share

Tabela Reklam